Daugeliui vaikų šiandien kelionės traukiniais yra tapusios egzotika ir smagia pramoga, todėl mažiesiems labai patiks apsilankymas Vilniaus traukinių stotyje įsikūrusiame Geležinkelių muziejuje. Čia lankytojų laukia net 15 skirtingų erdvių, suskirstytų į stotis ir peronus. Muziejaus ekspozicija buvo atnaujinta 2022 metais, įrengta daug interaktyvių pramogų vaikams. Lankytojai gali išbandyti tikrą veikiantį traukinio mašinisto darbo vietos treniruoklį ir patirti, koks kasdienis geležinkeliečių darbas. Muziejuje galima pamatyti ir įdomių istorinių eksponatų: senovinių traukinio bilietų, lagaminų ir kitų. Taip pat muziejuje yra veikiantis geležinkelio maketas ir atskiras žaidimų kambarys, kuriame vaikai gali patys dėlioti bėgius, traukinius ir miestus. Tėveliams patiks įdomiai pateikta arvhyvinė medžiaga apie geležinkelių istoriją.
Lauko ekspozicijoje, vadinamoje Bėgių parku, galima išvysti XX a. naudotus geležinkelių riedmenis: vagonus, lokomotyvus, geležinkelio kelio techninės priežiūros ir remonto mašinas. Taip pat vaikai galės patys paskambinti tikru geležinkelio stoties varpu.
Darbo laikas
- Pirmadienį, sekmadienį – nedirba;
- Antradienį – penktadienį – 9-18 val.;
- Šeštadienį – 10-18 val.
Bėgių parkas
- Kasdien – 8-22 val.
Bilietų kainos
Vidaus ekspozicijos
- Suaugusiems – 6 Eur
- Moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Eur;
- Šeimai (2 suaugę ir 2 mokyklinio amžiaus vaikai) – 14 Eur;
- Ikimokyklinio amžiaus vaikai vidaus ekspoziciją lanko nemokamai.
Lauko ekspozicijos Bėgių parko lankymas nemokamas.
Geležinkelių entuziastams
Jei esate tikras traukinių entuziastas, Geležinkelių muziejus kviečia tapti geležinkelių entuziastų bendruomenės dalimi. Muziejuje organizuojami šios bendruomenės teminiai susibūrimai, o jos nariai turi išskirtines galimybes aplankyti techninius objektus stotyje, apžiūrėti senųjų traukinių vidų, susipažinti su geležinkelių darbuotojais ir tapti savanoriais.
Edukacijos ir ekskursijos
Geležinkelių muziejus Vilniuje vaikus ir suaugusius lankytojus kviečia į edukacijas ir ekskursijas:
- Edukacinis žaidimas „Būk saugus“. Skirtas 1 - 4 klasių moksleiviams. Šis žaidimas smagiai supažindins vaikus su saugaus elgesio prie geležinkelio taisyklėmis ir įvairiais ženklais. Žaisdami linksmus situacinius žaidimus moksleiviai sužinos, kaip saugiai kirsti bėgius ir kokie pavojai tyko geležinkelyje nesilaikant saugaus elgesio taisyklių.
- Edukacinis žaidimas „Traukinukas“. Skirtas 5 - 8 metų amžiaus vaikams. Muziejuje vaikai keliauja per ekspozicijoje įrengtas stotis ir sužino apie darbo geležinkelyje įvairovę.
- Edukacija „Kas valdo traukinius“. Skirta 4 – 8 klasių mokiniams. Edukacijos metu vaikai susipažįsta su geležinkelininkų (palydovų, mašinistų, kontrolierių, kelio meistrų) profesijomis.
- Edukacija „Tavo kelionės atradimai“. Skirta 9 – 12 klasių mokiniams. Tai edukacinis žaidimas, kurio metų moksleiviai supažindinami su geležinkelio istorija ir atranda muziejaus eksponatus.
- Ekskursija „Vilniaus geležinkelio stoties istorija“. Ši ekskursija skirta mišrioms grupėms. Ji pristato geležinkelių istoriją nuo XIX a. vidurio, kuomet buvo nutiesta geležinkelio vėžė Sankt Peterburgas – Varšuva ir Lietuvoje atsirado pirmosios traukinių stotys. Ekskursijos metu sužinosite įdomių faktų apie Vilniaus geležinkelio stoties reikšmę ir patį stoties pastatą.
- Ekskursija „Būk saugus geležinkelyje“. Ekskursijos metu supažindinama, kaip keitėsi saugumo geležinkelyje samprata.
- Ekskursija „Bėgiais elektros greičiu“. Ši ekskursija yra apie elektrinius traukinius, apimanti laikotarpį nuo XX a. 8 dešimt. iki mūsų dienų. Paliečiama ir ekologijos tema, pasakojama kaip traukiniai iš labai taršių tapo vienomis ekologiškiausių transporto priemonių. Ekskursija supažindins su istoriniais traukiniais, svarbiausiomis jų charakteristikomis, elektrofikacijos įtaka geležinkelių transportui.
- Pažintinė ekskursija „Geležinkelių istorijos keliu“. Pasakojama geležinkelių istorija Lietuvoje ir pasaulyje. Sužinosite apie pirmąjį traukinį, atvykusį iš Daugpilio į Vilnių 1860 m., būsite išsamiai supažindinti su Geležinkelių muziejaus eksponatais.